شن استقلال بازیکنان هواداران تراکتورسازی

شن: استقلال بازیکنان هواداران تراکتورسازی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی سردار سلیمانی در خط مقدم جبهه «البوکمال» حضور داشت / سید حسن نصرالله

دبیرکل حزب الله لبنان آزادسازی آخرین شهر عراق از چنگ داعش را «دستاوردی بزرگ» برشمرد و تاکید کرد که نیروهای عراقی به مرز سوریه رسیده‏‌اند.

سردار سلیمانی در خط مقدم جبهه «البوکمال» حضور داشت / سید حسن نصرالله

سید حسن نصرالله: سردار سلیمانی در خط مقدم جبهه «البوکمال» حضور داشت

عبارات مهم : ایران

دبیرکل حزب الله لبنان آزادسازی آخرین شهر عراق از چنگ داعش را «دستاوردی بزرگ» برشمرد و تاکید کرد که نیروهای عراقی به مرز سوریه رسیده‏ اند.

به گزارش فارس، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان دوشنبه شب راجع به آخرین تحولات اخیر مربوط به لبنان و منطقه از جمله سوریه صحبت کرده هست.

سردار سلیمانی در خط مقدم جبهه «البوکمال» حضور داشت / سید حسن نصرالله

نصرالله در ابتدای صحبت خود سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا(ع) را به همه مسلمانان تسلیت گفت. وی همچنین اتفاق زلزله کرمانشاه را به رهبر معظم انقلاب و مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران و مردم کرمانشاه و کشور عزیزمان ایران تسلیت گفت.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه به تحولات منطقه ای اشاره کرد و پیروزی نیروهای عراقی و سوریه در مقابله با داعش در مرزهای دو کشور را تبریک گفت و اعلام کرد که «ما هفته گذشته شاهد پیروزی نیروهای عراقی در شهر راوه آخرین پایگاه داعش در عراق بودیم و به گفته دولت عراق، داعش دیگر بر هیچ شهر عراقی سیطره ندارد.»

دبیرکل حزب الله لبنان آزادسازی آخرین شهر عراق از چنگ داعش را «دستاوردی بزرگ» برشمرد و تاکید کرد که نیروهای عراقی به مرز سوریه رسیده‏‌اند.

دبیرکل حزب الله لبنان آزادسازی آخرین شهر عراق از چنگ داعش را «دستاوردی بزرگ» برشمرد و تاکید کرد که نیروهای عراقی اکنون به مرز سوریه رسیده‏ اند.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه نیروهای عراقی به مرزهای سوریه رسیدند، تأکید کرد که «داعش بعنوان یک شرکت و شاکله نظامی در عراق و سوریه آخر یافت و ما منتظر پاکسازی کامل هستیم و روزی که دولت عراق پیروزی کامل را اعلام کند که آن وقت نزدیک است.»

حسن نصرالله افزود: از ابتدای توطئه داعش در عراق ما در هماهنگی با برادران عراقیمان تعداد زیادی از فرماندهان خود را به آن جا فرستادیم که بعضی از آن ها شهید و مجروح شدند و ما در تعامل با برادران عراقیمان بررسی خواهیم که اگر دیگر نیازی به حضورمان نباشد فرماندهان ما به مکان های دیگری انتقال یافته شوند و این ارتباطی به بیانیه اتحادیه عرب ندارد و فقط به این علت است که داعش دیگر وجود ندارد.

سردار سلیمانی در خط مقدم جبهه «البوکمال» حضور داشت / سید حسن نصرالله

وی در ادامه به پیروزی اخیر نیروهای سوری در شهر البوکمال سوریه اشاره کرد و گفت: وحدت سوریه با این پیروزی تقویت شده است است و اکنون بعد از جنگ حلب و دیرالزور و المیادین و اخیرا آزادسازی البوکمال، داعش در سوریه نابود شد، هر چند این به معنای آخر داعش در این کشور نیست.

نصرالله راجع به اهمیت شهر البوکمال گفت که این شهر مرزی مشرف به گذرگاه القائم است و سوریه و عراق را به بکدیگر متصل می کند و بدهید صورت پروژه آمریکا جهت تجزیه را ناکام می گذارد و. یکپارچگی سوریه را قوت می بخشد.

دبیرکل حزب الله لبنان آزادسازی آخرین شهر عراق از چنگ داعش را «دستاوردی بزرگ» برشمرد و تاکید کرد که نیروهای عراقی به مرز سوریه رسیده‏‌اند.

حسن نصرالله با بیان اینکه با آزادی البوکمال داعش نیز سقوط کرد، تأکید کرد که این به معنای آخر داعش نیست.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: در سوریه داعش در بعضی نقاط حضور دارد ولی شاکله داعش از بین رفته است و هنگامی که عراقی ها و سوری ها پیروزی خود علیه داعش را اعلام کردند باید این پیروزی مراسم خوش حالی گرفته شود، مراسم خوش حالی پیروزی انسانیت علیه توحش.

سردار سلیمانی در خط مقدم جبهه «البوکمال» حضور داشت / سید حسن نصرالله

وی همچنین گفت که در البوکمال آمریکا هر آن چه توانست به داعش یاری رساند و فقط به طور مستقیم به سوی کسانی که با داعش مبارزه می کردند، شلیک نکرد.

نصرالله در این باره افزود: آمریکا پوشش هوای داعش را تأمین می کرد و تروریست ها به طور علنی تحرک داشتند و هواپیماهای آمریکایی آن ها را بمباران نمی کردند و آمریکا نیروی هوایی روسیه را نیز از بمباران داعش منع می کرد و ترساندن کرده بود که اگر روسیه داعش را بمباران کند، او نیز ارتش سوریه را نشانه قرار خواهد داد.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: آمریکا جهت داعش اطلاعات می داد و مخصوصا در امر جنگ الکترونیک جهت اخلال در جبهه مقاومت به تروریست ها خدمات ارائه می کرد و بعد از آن نیز تمام تسهیلات را جهت فرار و عقب نشینی تروریست ها فراهم کرد؛ بالگردهای آمریکایی بعضی از تروریست های داعش را جا به جا می کردند و این مسأله در نقاط دیگری نیز اتفاق افتاده بود.

نصرالله گفت: محور مقاومت طی ساله های گذشته توانسته است طعم شکست را به داعش بچسباند، این در حالی است که امریکایی ها می گفتند نابودی داعش به ۳۰ سال وقت نیاز دارد و این رسوایی آمریکا است.

وی افزود: اردوغان همپیمان امریکا به صراحت اعلام کرده بود که آمریکا از داعش حمایت مالی می کند و ما در این مورد به بیانات اردوغان بسنده می کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه از سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران به علت حضورش در همه جبهه های نبرد و نه فقط در جنگ اخیر در البوکمال، تقدیر و تقدیر کرد.

نصرالله همچنین از همه رزمندگان سوری و گروه های مقاومت عراقی و نیروهای لشکرهای فاطمیون و زینبیون و سپاه پاسداران و همچنین همه رزمندگان حزب الله تقدیر و تقدیر کرد.

سید مقاومت لبنان تصریح کرد: کشور عزیزمان ایران هر لحظه در کنار دولت عراق و سوریه و لبنان در مبارزه با داعش قرار داشته است و لذا همینجا از رهبری و ملت کشور عزیزمان ایران و مشخصا سردار سلیمانی که تاریخ نام وی را ثبت خواهد کرد، تقدیر می کنیم.

در حال تکمیل…

واژه های کلیدی: ایران | سوریه | لبنان | آمریکا | پیروزی | آمریکایی | نیروهای عراقی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs