شن استقلال بازیکنان هواداران تراکتورسازی

شن: استقلال بازیکنان هواداران تراکتورسازی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی مطمئنم روحانی به قول‌هایش عمل می‌کند / شاید نظر رهبری راجع به حصر عوض کردن کرده باشد ، علی مطهری

نایب مدیر مجلس تاکید کرد: آنچه آمریکایی‌ها در پی آن هستند، این است که کشور عزیزمان ایران را به سوی عدم رعایت این متن (توافق) بکشانند و بر این اساس خودشان بتوانن

مطمئنم روحانی به قول‌هایش عمل می‌کند / شاید نظر رهبری راجع به حصر عوض کردن کرده باشد ، علی مطهری

علی مطهری:مطمئنم روحانی به قول هایش عمل می کند / شاید نظر رهبری راجع به حصر عوض کردن کرده باشد

عبارات مهم : ایران

نایب مدیر مجلس تاکید کرد: آنچه آمریکایی ها در پی آن هستند، این است که کشور عزیزمان ایران را به سوی عدم رعایت این متن (توافق) بکشانند و بر این اساس خودشان بتوانند بهانه ای جهت نقض توافق هسته ای به دست آورند.

به گزارش ایلنا، علی مطهری در گفت وگویی با مجله لوپوئن فرانسه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه صحبت های دونالد ترامپ در تریبون شرکت ملل متحد، به خصوص مشمول بر تهدیداتی بر علیه کشور عزیزمان ایران بوده هست. آیا توافق هسته ای از نظر شما در معرض خطر هست، گفت: هر لحظه یک احتمال وجود دارد، حتی اگر ضعیف باشد و آن، اینکه کارها آقای ترامپ، حرکت به سوی آخر توافق هسته ای را تشویق می کند یا حداقل به وجود آوردن نوعی مسئله در آن را.

مطمئنم روحانی به قول‌هایش عمل می‌کند / شاید نظر رهبری راجع به حصر عوض کردن کرده باشد ، علی مطهری

امریکا می خواهد کشور عزیزمان ایران به سوی عدم رعایت توافق هسته ای بکشانند

وی افزود: به طور بسیار روشن، آنچه آمریکایی ها در پی آن هستند، این است که کشور عزیزمان ایران را به سوی عدم رعایت این متن (توافق) بکشانند و بر این اساس خودشان بتوانند بهانه ای جهت نقض توافق هسته ای به دست آورند.

ایران در تله آمریکا نمی افتد

نایب مدیر مجلس تاکید کرد: آنچه آمریکایی‌ها در پی آن هستند، این است که کشور عزیزمان ایران را به سوی عدم رعایت این متن (توافق) بکشانند و بر این اساس خودشان بتوانن

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه مطمئن باشید کشور عزیزمان ایران در این تله نخواهد افتاد و هرگز نخستین کشوری که برجام را نقض می کند نخواهد بود، اظهار داشت: ما همه تلاش خود را جهت آنکه توافق به راه خود ادامه دهد انجام خواهیم داد. آنچه که ما خواهان آن هستیم، این است که کشورهای اتحادیه اروپا و به خصوص آنهایی که با کشور عزیزمان ایران توافق هسته ای را انجام داده اند (مانند فرانسه، انگلیس، آلمان) استقلال خود را نشان دهند، این توافق را رعایت کنند و راه آمریکایی ها را پیش نگیرند. جهت ما، تنها چند روز مورد نیاز است تا به توانایی هسته ای غیرنظامی پیش از امضای توافق، برسیم.

متن برجام با چراغ سبز رهبر انقلاب امضا شد

مطهری در پاسخ به این پرسش که آیا بیانات ترامپ، موضع و جایگاه روحانی را تضعیف می سازد؟ آیا این پرسشها به نفع تندروهای کشور عزیزمان ایران نیست؟ تصریح کرد: هنگامی که این مسئله مربوط به منافع ملی کشور عزیزمان ایران می شود، محافظه کاران و اصلاح طلبان، دقیقا یک نظر دارند و در یک جبهه قرار می گیرند. اگرچه محافظه کاران ایران، انتقادات فراوانی نسبت به توافق هسته ای انجام دادند، ولی با این حال پذیرفتند که این توافق امضا شود و البته این متن با چراغ سبز رهبر انقلاب امضا شد.

امریکا با نقض برجام نخستین بازنده خواهد بود

مطمئنم روحانی به قول‌هایش عمل می‌کند / شاید نظر رهبری راجع به حصر عوض کردن کرده باشد ، علی مطهری

وی با اشاره به احتمال نقض برجام به وسیله امریکا خاطرنشان کرد: حتی اگر احتمال بسیار ضعیفی وجود داشته باشد، در صورتی که آمریکایی ها تصمیم بگیرند که توافق هسته ای را نقض کنند، خود آنها هستند که نخستین بازندگان خواهند بود، آیا که آنها در عرصه بین المللی منزوی خواهند شد. لیکن این مسئله، آثار بسیار منفی بر روابط بین آمریکا و اروپا خواهد داشت.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران اضافه کرد: در مورد آنچه که به ما مربوط می شود، تنها چند روز نیاز خواهیم داشت تا به توان و توانایی هسته ای غیرنظامی پیش از امضای توافق هسته ای برسیم یعنی غنی سازی ۲۰ درصدی.

نایب مدیر مجلس تاکید کرد: آنچه آمریکایی‌ها در پی آن هستند، این است که کشور عزیزمان ایران را به سوی عدم رعایت این متن (توافق) بکشانند و بر این اساس خودشان بتوانن

ایران کاملا از انزوای سیاسی دوره تحریم ها خارج شده است است

مطهری در پاسخ به این پرسش که بازگشت تحریم ها، آیا بر اقتصاد کشور عزیزمان ایران تاثیرات بزرگی نخواهد داشت؟ ابراز داشت: فراموش نکنید که در صورتی که آمریکایی ها تصمیم بگیرند که توافق را نقض کنند، همکاری های بین آمریکا و اروپا در زمینه بازگشت تحریم ها، مسئله راحت ای نخواهد بود. آمریکایی ها هرگز نمی توانند دارای همان امکانات لازمی باشند که در دوران قبل از توافق بوده اند. امروز کشور عزیزمان ایران کاملا از انزوای سیاسی و به طور نسبی از محدودیت اقتصادی و بانکی مربوط به دوره تحریم ها خارج شده است است.

نفع اروپا در بازگشت تحریم ها نیست

مطمئنم روحانی به قول‌هایش عمل می‌کند / شاید نظر رهبری راجع به حصر عوض کردن کرده باشد ، علی مطهری

وی ادامه داد: به همین علت است که بازگشت به سوی رژیم تحریم ها به طوری که قبلا وجود داشته هست، به شدت مسئله می نماید. به خاص که بعضی از کشورهای اروپایی پیشتر نیز با ایران، توافقات و موافقتنامه های اقتصادی و تجاری منعقد کرده اند. از این پس، آنطور که آمریکا آرزویش را دارد نیست و نفع آنها در بازگشت تحریم ها نیست. هرچه که پیش آید، ما از کشورهای امضاکننده برجام، به خصوص فرانسه، انتظار داریم که همه آنچه را که باید، انجام دهند تا این توافق حفظ شود، توافقی که یک دستاورد در عرصه بین المللی است.

امضا و حفظ برجام به یمن سیاست معتدل مقامات و مجلس کشور عزیزمان ایران بوده است

عضو فراکسیون امید با بیان اینکه فراموش نکنید که در داخل ایران، اشخاص بسیاری وجود دارند که مخالف توافق هسته ای هستند و اگر این توافق امضا و حفظ شده، به خاص به یمن سیاست معتدل مقامات و مجلس کشور عزیزمان ایران بوده هست، عنوان کرد: بنابراین به هیچ وجه نباید اجازه داد که این توافق از بین برود و به هرحال ما آغازکننده نقض آن نخواهیم بود.

نمی توانیم از «ناامیدی» در مورد دولت تازه سخن بگوییم

مطهری در پاسخ به این پرسش که در عرصه داخلی، بسیاری از رای دهندگان به روحانی، در مورد گزینش تعداد کمی از اصلاح طلبان و عدم حضور زن در دولت، ناامید شده است اند. آیا شما نیز این حس را داشتید؟ یادآور شد: نمی توانیم از یک «ناامیدی» در مورد آنچه در دولت تازه مطرح می شود، سخن بگوییم. در حال حاضر، مدیر جمهور روحانی تصمیم گرفته است تا جایی که امکان دارد، تنش های سیاسی با دیگر قطب های قدرت کشور عزیزمان ایران را کم کردن دهد تا بتواند هر چه سریعتر پرسشها اقتصادی را حل کند و به خصوص سریعا به سوی توسعه گام بردارد.

روحانی به تعهدات حقوق بشری و دفاع از آزادی های عمومی عمل می کند

وی ادامه داد: با این حال می توان مدیر جمهور روحانی را مورد انتقاد قرار داد و از او جهت اینکه نتوانسته است به تمامی قول هایی که در مورد تشکیل دولت تازه داده بود عمل کند، انتقاد کنیم. ولی من اطمینان دارم که او به تعهدات حقوق بشری اش و دفاع از آزادی های عمومی عمل خواهد کرد.

نایب مدیر مجلس در پاسخ به این پرسش که بسیاری از جوانان ایرانی که به روحانی رای داده اند، خواستار حصول پیشرفت ها در زمینه حقوق بشر در دور دوم ریاست جمهوری وی هستند. اعتقاد نیستید که اینگونه امیدها با ناامیدی مواجه خواهد شد؟ بیان کرد: خیر؛ هنوز دیر نشده هست. باید منتظر ماند و نتیجه های اقدام او در دولت تازه را دید.

مطمئن هستم روحانی به قول هایش عمل می کند

روحانی با بیان اینکه مدیر جمهور همواره بر اهمیت مسئله حقوق بشر و همچنین راجع به آزادی های اساسی و به خصوص عنوان آزادی بیان تاکید داشته هست، گفت: من مطمئن هستم که او در این پرسشها به قول هایش عمل خواهد کرد. ما نمی توانیم تنها با تمرکز بر ترکیب اعضای تشکیل دهنده دولت جدید، یک چنین قضاوتی داشته باشیم و فکر کنیم که مدیر جمهور روحانی به وعده هایش عمل نمی کند چراکه او در این پرسشها بسیار حساس است و واقعا جهت پیشرفت در آن اقدام می کند.

توضیحات مطهری راجع به حضور زنان در ورزشگاه ها

نایب مدیر مجلس در پاسخ به سوالی راجع به عدم مجوز جهت حضور زنان در ورزشگاه ها در حالی که زنان سوری دارای چنین مجوزی بودند، ابراز داشت: در کشور عزیزمان ایران رویه ای است که بر اساس آن در وقت مسابقه میان تیم ملی کشور عزیزمان ایران و یک کشور خارجی، اتباع این کشورها یعنی مردان و زنان می توانند دسترسی آزادانه ای به ورزشگاه های محل بازی داشته باشند. این هر لحظه وجود داشته هست. چیز جدیدی نیست. راجع به عدم حضور زنان ایرانی در ورزشگاه ها باید این را دانست که بعضی از علما بر این باور هستند که این کار می تواند از این جهت اشکال داشته باشد که مطابق اسلام یک زن مجاز نیست بدن عریان مرد بیگانه را، غیر از سر و گردن و دست ها تا حد معمول، نگاه کند، همان طور که راجع به نگاه مرد به بدن زن بیگانه قانونی وجود دارد. البته در مورد فوتبال این مسئله وجود ندارد چون بازیکنان پوشیده هستند.

مطهری افزود: مسئله دیگری وجود دارد و آن فضای کلی استادیوم ها هست. در حالی که این مسئله نیز می تواند حل شود. می توان کاملا این تصور را داشت که محلی خاص جهت حضور زنان در نظر گرفت و ورودی و خروجی جداگانه جهت آنها وجود داشته باشد.

وضع حجاب اسلامی در کشور عزیزمان ایران رضایت بخش است

وی در پاسخ به این پرسش که آیا قانون می تواند مسئله حجاب در کشور عزیزمان ایران را نرم تر سازد؟ بیان کرد: به طور کلی، وضع حجاب اسلامی در کشور عزیزمان ایران رضایت بخش است اگر از چند مورد حاشیه ای و جزئی که شما هم اشاره کردید بگذریم. حجاب اسلامی نوع پوششی است که زنان ایرانی آن را گزینش کرده اند. جهت مثال، اگر شما به مناطق دورافتاده یا در بزرگراه های دوردست، جایی که هیچ نظارتی وجود ندارد، بروید می بینید که زنان حجاب دارند. این یعنی امروزه در ایران، سخت گیری خاصی در این باره نمی بینید.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ما انتقاد بسیار فراوانی از «برهنگی» که در اروپا هست، داریم، یادآور شد: ما فکر می کنیم که وزن مجموعه تبلیغات اینجا آنقدر زیاد است که زنان را به برهنگی تشویق می کند. لیکن شما اگر به اروپای حدود هفتاد سال قبل نگاه کنید، اوضاع کاملا متفاوت بود و زنان پوشیده بودند. اگر این فشار ناشی از تبلیغات را برداریم، در نتیجه به طور خودکار، شاهد آن خواهیم بود که اروپا به سمت اوضاع سابق باز می گردد و زنان به طور طبیعی و فطری به سوی نوعی از لباس پوشیدن خواهند رفت که بسیار پوشیده تر است.

معتقدم روی کار آمدن افرادی مانند ترامپ در آمریکا به نفع کشور عزیزمان ایران است

مطهری در گفت وگو با روزنامه لوموند فرانسه هم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما بر این باور بودید که به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در آمریکا خبر خوبی جهت کشور عزیزمان ایران بود در حالی که آقای ترامپ همواره ترساندن می کند توافق هسته ای ۲۰۱۵ را متوقف می کند، آیا شما در این باره متقاعد هستید که او چنین کاری را انجام میدهد؟ گفت: آقای ترامپ با تصمیماتش کاری جز تضعیف موضع آمریکا و تقویت منافع ما انجام نمی دهد لذا درخصوص ایران، کشورهای اروپایی از پیروی آمریکا دست برداشته اند. به همین جهت همچنان اعتقاد دارم روی کار آمدن افرادی مانند ترامپ در آمریکا به نفع کشور عزیزمان ایران است.

برجام فرو بپاشد کشور عزیزمان ایران در چند روز دوباره غنی سازی اورانیوم ۲۰ درصدی می کند

وی پاسخ به این پرسش که اگر آمریکا از توافق بیرون برود، این مسئله به سود کشور عزیزمان ایران است؟ اظهار داشت: اگر توافق هسته ای فرو بریزد، کشور عزیزمان ایران قادر است در ظرف چند روز دوباره غنی سازی اورانیوم ۲۰ درصدی را همانند سال ۲۰۱۵ از سر بگیرد. ولی احتمال آن اندک است که آقای ترامپ بتواند این ترساندن را اجرا کند.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس ادامه داد: آمریکایی ها می خواهند قبل از هر چیز کشور عزیزمان ایران را به سوی اشتباه ببرند تا ما نخستین طرفی باشیم که این توافق را متوقف می نماییم تا آنها آن را منهدم کنند.

ایران از انزوای اقتصادی خود خارج شده است است

مطهری با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران هرگز به چنین دامی نمی افتد و دنیا نیز هیچ وقت به طور کامل از دونالد ترامپ تبعیت نخواهد کرد، تصریح کرد: اجرای تحریم های مصوب علیه ایران، دیگر به سطح قبل از امضای توافق نخواهد رسید. منافع اقتصادی اروپا و بسیاری دیگر از کشورها اجازه چنین کاری را نخواهد داد. امروزه کشور عزیزمان ایران به طور گسترده از انزوای اقتصادی خود خارج شده است است.

اصولگرایان انتقادهای خود را معتدل کرده اند

وی در پاسخ به این پرسش که روحانی در دوره دوم ریاست جمهوری اش از چه حاشیه هایی برخوردار است؟ خاطرنشان کرد: اصولگرایان انتقادهای خود را از زمانی که آقای روحانی دولتی را گزینش کرده است که از دید آنها می تواند قابل قبول باشد، معتدل کرده اند؛ ولی از سوی دیگر بعضی از اصلاح طلبان بر این باور هستند که او به وعده های انتخاباتی اش عمل نکرده است.

نایب مدیر مجلس با بیان اینکه من فکر می کنم که هنوز خیلی سریع باشد که بتوان در این باره قضاوت کرد، ابراز داشت: درست است که آقای روحانی اقدام کافی در زمینه تحقق شعارهای انتخاباتی اش انجام نداده است ولی او بر این باور است که جهت حل پرسشها اقتصادی کشور باید به هر قیمتی که می شد تنش های سیاسی را پایین آورد. به خاطر همین، مورد اقبال اصولگرایان واقع شده است است.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | ایرانی | تحریم ها | آمریکایی | آقای ترامپ | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs